Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

OSB'ye katkılarından dolayı plaket verildi
Haberler

OSB'ye katkılarından dolayı plaket verildi

Törende ayrıca, Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ile Başkan Vekili Sinan Kadri Karaman da hazır bulundu.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, ekonomiye katkılarından dolayı Düzce OSB'ye plaket verildi. DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu'na plaketini TOS Meclis Başkanı Ahmet Dertli ile Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin verdi. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin başarı plaketi ile ilgili yaptığı açıklama şu görüşlere yer verdi " Düzce Organize Sanayi, bölgenin ekonomik gelişmesinin lokomotifidir.  2'inci OSB, Çilimli, Gümüşova, Akçakoca İhtisas Sanayi'nin oluşumu ve gelişimi için de DOSB büyük katkı vermektedir. DOSB ayrıca, Üniversite-Sanayi işbirliğine de destek veriyor. Düzce'de OSB, TSO ve Üniversite ortak projelerle ekonomi ve mesleki eğitimi geliştirmektedir"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) kuruluşunun 60'ıncı yıldönümü görkemli bir törenle kutladı. Düzce Üniversitesi Teknopark salonunda yapılan kutlamaya TSO'nun geçmiş dönem Meclis, Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri de katıldı.  Törende ayrıca, Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ile Başkan Vekili Sinan Kadri Karaman da hazır bulundu. Düzce TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri bugüne kadar Oda'ya hizmetleri geçmiş kişi ve kuruluşlara plaket verdi. 60'ıncı kuruluş yıldönümüne TSO'nun en kıdemli Yönetim Kurulu Başkanı 84 yaşındaki Ahmet Güney'in konuşması damgayı vurdu. Güney, TSO'nun önemine değindikten sonra ' Birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde gelişmenin önünde durulamaz' dedi.  Kutlamaya katılan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da yaptığı konuşmada Düzce'nin sanayi gelişiminin önemine vurgu yaptı.

Düzce TSO'nın 60'uncu kuruluş yıldönümünde ilk konuşmayı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptı. Tuncay Şahin konuşmasında şu görüşlere yer verdi " Göreve geldiğimiz 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde oda olarak önemli mesafeler kat ettik. 223 kişi ve kurumu odamızda ağırladık. Misafirlerimiz arasında ilimize yatırım yapmak isteyen iş insanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda üyemiz yer aldı. Abigem, Marka, Düzce Teknopark, TOBB Konseyi, ICC gibi kuruluşların yönetiminde yer alarak ilgili kuruluşların düzenlediği toplantılara odamız adına katılım sağladık. 44 Yurt içi ve Yurt dışı toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı olarak katılım sağlayarak bu platformlarda Düzce'yi tanıtma, ilimize yatırımcı çekme noktasında girişimlerde bulunduk. Odamız meslek komitesi ve komisyonlarımız 48 ayrı program gerçekleştirdi. Yine odamızda gerçekleşen çeşitli konulardaki 90 programa meclis üyelerimiz, komite üyelerimiz ve diğer paydaşlarımızla katılım sağladık. İçinde kandil, bayram, kamusal duyuruların da bulunduğu 47 konuda odamız web sayfası aracılığıyla duyurular gerçekleştirdik. 1 yıl içinde 30 eğitim ve seminere ev sahipliği yaparak üyelerimizin bu konudaki taleplerine karşılık vermeye gayret ettik.  1 yıl içinde gerçekleşen yaklaşık 500 programda yer aldık, bu programlarda kendimizi ifade etmeye çalıştık. 500 etkinliğin içinde; çok sayıda yatırımcıyla temas kurarak ilimizin avantajlarını kendilerine aktardık. İlimizin turizm, tarım ve sanayi alanlarında güçlenmesi için hem kamusal alanlarda hem de iş insanlarıyla çeşitli diyaloglar kurarak amacımızı dillendirdik. Yıl içerisinde yapmış olduğumuz görüşmeler ve çalışmalar neticesinde Üniversitemiz ile koordinasyonumuzu güçlendirdik. Sağ olsun Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar hocamız hemen her talebimize olumlu yanıt vererek bizlerin hareket alanını güçlendirmektedir. Kendileri ve üniversitemizin ilgili birimleriyle tam koordineli şekilde projelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz."

Törende daha sonra TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli ile Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da birer konuşma yaptılar.

Daha sonra da TSO'nun en kıdemli Yönetim Kurulu Başkanı 84 yaşındaki Ahmet Güney'e söz verildi. Güney konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi ve ' Düzce ekonomisi giderek güçlenmektedir. Bunda en etkin görev de TSO'ya düşmektedir. İş birliği ve güç birliği yaparak gelişme daha üst seviyelere çıkar' dedi. 

Son olarak söz alan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da konuşmasında şu görüşlere yer verdi " Ankara-İstanbul'un ortasında stratejik ve cazip konumda bulunuyoruz. Sanayicimizin de ekonomiyi okuma feraseti var. Bunu görmüşler ve teşvikten sonra sanayi tesislerine yerleşmeye başlamışlar. Şu an itibari ile 5. organize sanayi bölgemiz oluştu. Birinci ve ikinci organize sanayi bölgemiz her şeyi ile oturdu. Ulaşım kolaylaştı tüm araçlar çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Gümüşova OSB de altyapı projelerinin hepsini hazırladık. Çilimli OSB ile çalışmalar devam ediyor. Akçakoca'da ülkemizin çok büyük bir demir-çelik tesisimizin talim olduğunu biliyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Düzce TSO tarafından, geçmiş dönem Meclis ve Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerine plaket verildi. Törenin son bölümünde de, Oda'ya kayıtlı sanayicilere ve firmalara ekonomiye katkılarından ötürü plaket takdim edildi. Tören kokteyl programı ile sona erdi.

                                                                                                                                            İletişim Bilgilerimiz