Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

OSBÜK-OSB YILDIZLARI ARAŞTIRMASI BAŞLADI
Haberler

OSBÜK-OSB YILDIZLARI ARAŞTIRMASI BAŞLADI

Son başvuru tarihi 30 Eylül 2022'dir.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Türkiye Ekonomi Politikalar Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliği ile organize sanayi bölgelerinde (OSB) üretim yapan sanayi tesislerini kapsayacak "OSBÜK-OSB Yıldızları” araştırması başladı.

İlki geçen yıl yapılan araştırma kapsamında organize sanayi bölgelerindeki sanayi tesisleri ihracattan istihdama, Ar-Ge'den dijital dönüşüme kadar birçok alanda değerlendirilecek ve araştırmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşılacak.

OSBÜK'ten yapılan açıklamada, OSB Yıldızları Araştırması’nda OSB'lerdeki sanayi tesislerinin ihracattan istihdama, Ar-Ge'den dijital dönüşüme kadar birçok alanda değerlendirileceği bildirildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, saha çalışmalarının bugün itibarıyla başladığını, hedeflerinin OSB'lerde üretim yapan sanayi tesislerinin verilerini daha sağlam bir şekilde analiz ederek, Türkiye'nin kalkınmasına daha güçlü destek vermek olduğunu vurguladı. Gönüllülük esasına dayalı OSB Yıldızları Araştırmasına başvurular https://osbyildizlari.osbuk.org adresinden yapılacak olup son başvuru tarihi 30 Eylül 2022'dir.

#osbyildizlari#osbuk

 İletişim Bilgilerimiz