Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Düzce pilot bölge olmayı bekliyor
Haberler

Düzce pilot bölge olmayı bekliyor

Toplantıya Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ile Başkan Vekili Sinan Kadri Karaman da katıldı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen 'Savunma Sanayi Destekleri' konulu seminerde konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ' Düzce’nin Savunma Sanayi alanında pilot bölge ilan edilmesini bekliyor, bu konuda sesimizi her platformda duyurmaya çalışıyoruz' dedi. Toplantıya Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ve Başkan Vekili Sinan Kadri Karaman da katıldı.

Sanayi sektörü temsilcilerin ve TSO üyelerinin katılım gösterdiği Savunma Sanayi Destekleri konulu seminer ve toplantı Düzce TSO toplantı salonunda yapıldı. Savunma Sanayi Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Gürsoy, Üretimdeki Kayıplarımız ve Kayıp Avcılığı konusunda Erol ÖZDEN, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma konusunda Murat TURHAN, Finansal Performansın Analizi ve Geliştirilmesi konusunda İlhami OK konuşmacı olarak katıldığı toplantının açılış konuşmasını TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptı. Şahin konuşmasında özetli şu görüşlere yer verdi: "  Bildiğiniz üzere ülkelerin en önemli bütçe kalemlerinden birini Savunma Sanayi teşkil ediyor. Ekonomisini güçlü kılmak isteyen ülkeler yerli savunma sanayisine ağırlık vererek bu alandaki dışa bağımlılığı en az seviyede tutmaya çalışıyor.  Milli ekonomilerin ayakta durabilmesinin önemli aşamalarından biri de milli teknoloji ve savunma sanayisinin gelişmesidir. Bu anlamda; Ülkemizin yerli ve milli savunma sanayi teknolojilerine her geçen gün daha fazla yatırım yapılarak bu alanda büyümeye yönelmesi, ülkemizin daha güçlü temellere sahip olmasına olanak sağlayacaktır. Düzce’nin coğrafi avantajlarının yanında bir de Savunma Sanayi sektöründeki deneyimi de göz ardı edilemez durumdadır. İlimiz, uzun yıllardan bu yana çeşitli alanlarda sektör lideri firmalara ev sahipliği yapmakta, bu sayede de ciddi oranda nitelikli işgücüne sahip durumdadır.  Düzce’nin Savunma Sanayi alanında pilot bölge ilan edilmesini bekliyor, bu konuda sesimizi her platformda duyurmaya çalışıyoruz"

Savunma Sanayi Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Gürsoy, Düzceli savunma sanayi imalat ve tedarikçi firma sahiplerine Savunma Sanayi Teknolojileri hakkında sanayicilere bilgiler vererek tedarikçi ve imalatçı olarak seçtikleri firmaların özelliklerini anlattı.

Toplantı, Savunma Sanayi yatırımlarından alınacak desteklerin anlatıldığı seminer ile sona erdi.

 İletişim Bilgilerimiz