Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Sanayici dostu politikalar üreteceğiz
Haberler

Sanayici dostu politikalar üreteceğiz

Sanayicilerin tüm sorunları aşarak üretim yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Özlü

AK parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, siyasi gezileri kapsamında Düzce Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Müdürlüğünü ziyaret etti. Düzce’de sanayi yatırımlarına öncelik verilmesi gerektiğini belirten Özlü ‘ Sanayici dostu politikalar üreteceğiz. Bunun için de yatırımcının önünü açacağız” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü seçim çalışmalarına Düzce OSB ile devam etti. Özlü, OSB ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu tarafından karşılandı. OSB Toplantı salonunda yapılan görüşmede Özlü öncelikle sanayicilerin sorunlarına değindi. Sanayicilerin zorlu bir sektör içinde çalıştıklarını ifade eden Özlü “Sanayicinin üretim süreci içinde karşılaştığı sorunlar hayli fazladır. Bir yandan finansman sorunu, diğer yandan üretim teknolojileri, istihdam gibi sorunlar sanayicileri zorlamaktadır’ dedi. Sanayicilerin tüm sorunları aşarak üretim yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Özlü bu konuda şu görüşlere yer verdi “Sanayicinin öncelikle finansmana kolay ulaşmaları bunun için kaynak yaratmaları gerekiyor. Ardından teknolojiye yatırım yapmaları zorunludur. Dolayısıyla mali kaynaklar ile teknolojiyi bir arada kullanmaları gerekiyor. Üretim tercihi de yüksek teknoloji ürünlere ağırlık vermeleridir. Düzce’nin sıçrama yapması için sanayinin gelişmesi elzemdir. Teknoloji üreten, bilgi üreten, ürün üreten bir bölge olmalıyız” Düzce’de sanayi sektörünün gelişmesi için tüm imkanların seferber edileceğini işaret eden Faruk Özlü ‘Düzce’nin geleceğini birlikte planlayacağız. Bunun için en az 30-50 yıl öngörülmelidir. OSB olarak bu şehrin lokomotifi olacaksınız. Şehrin ekonomisini sizler canlandıracaksınız. Bizler de yönetim olarak sizlerin önünü açacağız. Bölgemizde kalkınma hamlesini birlikte başaracağız’ dedi.

Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu da yaptığı konuşmada, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Yirmibeşoğlu, OSB faaliyetleri ve sorunları hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra OSB için proje ve gelişmelerden söz etti.

AK Parti Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ziyaretinde, Belediye Meclis listesinde yer alan üyeler yer aldı. Ziyarette Düzce OSB Yönetim Kurulu üyeleri, Bölge Müdürü Aylin Özdemir de hazır bulundu.

 

 Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz