Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında atamalar
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında atamalar

Fatih Turan, son olarak İSKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda açık bulunan Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne Fatih Turan, Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcılığına Hülya Öztoprak Yılmaz, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet İmamoğlu atandı.

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda açık bulunan Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne Fatih Turan, Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcılığına Hülya Öztoprak Yılmaz, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet İmamoğlu atandı. öte yandan, Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Fatih Öztürk getirildi.

FATİH TURAN KİMDİR?

 Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü olarak atanan Fatih Turan, 1968 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Turan, 1985 yılında Lisans eğitimine başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden, 1989 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı, Ulaştırma Mühendisliği Programı’nda başladığı Yüksek Lisans eğitimini, 1992 yılında tamamlayarak İnşaat/Ulaştırma Yüksek Mühendisi unvanını aldı. Akademisyen olarak Üniversitelerde (Sakarya, Newcastle, Niğde) görev yaptı. Fatih Turan, Temmuz 2009’da Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde önce Ulaşım Dairesi Başkanı olarak, daha sonra Mart 2011’den Ekim 2014’e kadar da teknik işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve kısa bir dönem Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Fatih Turan’ın görev yaptığı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün projeleri arasında Marmaray, Avrasya Tüneli, Ordu-Giresun Havalimanı, İstanbul metroları (Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı ve Sabiha Gökçen Havalimanı-Kaynarca hatları), Çamlıca TV Kulesi, limanlar gibi önemli projeler yer alıyor. Fatih Turan, son olarak İSKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz