Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

OSBDER'den ekonomik değerlendirmeler
Haberler

OSBDER'den ekonomik değerlendirmeler

Türkiye üretim sektörünü ileriye taşıyabilecek projelerin ele aldığını toplantıda genel ekonomik değerlendirmelerde de bulunuldu.

Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu' nun da içinde yer aldığı Organize Sanayi Bölgeleri Derneği (OSBDER) Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Türkiye üretim sektörünü ileriye taşıyabilecek projelerin ele aldığını toplantıda genel ekonomik değerlendirmelerde de bulunuldu.

İzmir Atatürk OSB ve OSBDER Başkanı Hilmi Uğurtaş, OSB’lerdeki arsa spekülasyonunu önlemek için getirilen yüzde 25’lik kar sınırlamasının fabrikaları bankalara karşı da zor durumda bıraktığını söyledi. OSB’lerdeki fabrika arsalarının teminat değerinin yüzde 60’a varan oranlarda düştüğünü anlatan Uğurtaş, “Teminat veremeyen birçok fabrika durup dururken iflas ve konkordatolarla karşı karşıya kaldı” dedi. OSB’lerin gelirlerinin sıfır noktasına geldiğini belirten Uğurtaş, dünyaya örnek olan OSB modelinin devamı için düzenli gelire kavuşmaları gerektiğini vurguladı. Uğurtaş, “OSB’de yatırım yapmanın avantajı her geçen gün düşüyor. Doğalgazda tüketim miktarımızı bir yıl önceden söylememiz isteniyor, tahminin altında kalırsak, ‘al ya da öde’ ile cezalandırılıyoruz. Tahminin üzerinde tüketirsek de metreküp fiyatı yukarı çıkıyor” dedi.

 Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz