Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Sanayicinin sorunlarına dikkat çekildi
Haberler

Sanayicinin sorunlarına dikkat çekildi

OSB’lere öncelik ve kolaylık sağlayacak düzenlemenin yapılması gerekmektedir

Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin Düzce ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Yardımcısı önceki gün Düzce’ye gelmiş ve bazı ziyaretler gerçekleştirmişti. Büyükdede Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Organize Sanayi Bölgelerinin Müdürleri ile bir araya gelerek Düzce Sanayisinin sorunlarını dinledi.

Toplantıda konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; “OSB tescili sonrası kamulaştırma süreçleri çok uzun ve sancılı geçmekte olup yatırımlarım başlama süresini olumsuz etkilemektedir. Bakanlık kredisi kullanmayan OSB’lerde kamulaştırma ve altyapı maliyetlerinin karşılanabilmesi için tahsis işlemlerinin tescil sonrası başlanmasına yönelik kanun düzenlemesinin yapılması gerekmektedir. OSB’lerde atıl durumda kalan ve sanayici mülkiyetinde bulunan binaların gerekli kanun düzenlemesi ile ekonomiye kazandırılması önem arz etmektedir. Islah OSB statüsü kaldırılan ve OSB kimliği kazanan OSB’lerde enerji dağıtım lisansı alabilmelerinin önünün açılması gerekmektedir. Kamulaştırma ve altyapı işlemlerini kredi kullanarak bütçe oluşturmak zorunda olan OSB’lere öncelik ve kolaylık sağlayacak düzenlemenin yapılması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Düzce’de Kamu-Sanayi, Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmalarının üst düzeyde olduğunu belirten Tuncay Şahin, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın sivil toplum kuruluşları ve üniversite olan sıkı diyaloğu sayesinde uyum içerisinde çalıştıklarını ifade etti.

Bakanlık olarak Düzce’nin gelişiminden ve yapılan tüm çalışmalardan memnun olduklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, 65. Dönem Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce Belediye Başkanı olmasının burası için paha biçilemez bir değer olduğunu da sözlerine eklediDuyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz