Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Sanayi Üniversite iş birliği
Haberler

Sanayi Üniversite iş birliği

üretilen akademik bilgiyi sanayi kuruluşlarına aktararak daha çeşitli, daha nitelikli ve katma değeri daha yüksek ürünlerin üretilmesini hedefliyor.

Düzce Üniversitesi, Düzce Teknopark ve Nobel İlaç fabrikası arasında Faz 1 Projesi kapsamında, gerçekleştirilecek olan 2 projenin ara raporu ve çalıştay hazırlıkları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve AR-GE ve İhtisaslaşmadan sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜGETAM) Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ersin Beyazçiçek, Teknopark çalışanları ile Nobel İlaç A.Ş.  temsilcileri katılım gösterdi.

Düzce Üniversitesi ve Nobel İlaç A.Ş. ile yapılan 2 proje anlaşmasının yanında Üniversite – Sanayi iş birliği kapsamında nitelikli personel yetiştirilmesi hususunda da işbirliği protokolü imzalanmasına karar verildi.

Eğitim-öğretim ve akademik çalışmaların yanında bölgesel kalkınmaya da büyük bir önem veren Düzce Üniversitesi, şehrimiz firmaları ile yaptığı çalışmalarla üniversitede üretilen akademik bilgiyi sanayi kuruluşlarına aktararak daha çeşitli, daha nitelikli ve katma değeri daha yüksek ürünlerin üretilmesini hedefliyor.

 Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz