Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Sanayi buluşmalarında ödül verildi
Haberler

Sanayi buluşmalarında ödül verildi

2018 yılında en fazla istihdam sağlayan işletmelere plaket verildi.

Düzce Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetim Kurulu tarafından, 2018 yılında en fazla istihdam sağlayan işletmelere plaket verildi.

Düzce Organize Sanayi Bölgesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen ödül törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Necmi Köroğlu, İŞKUR Müdürü Ferhat Acar, protokol üyeleri ile sanayiciler katıldı.

Sanayi Buluşmaları programı öncesinde DOSB’nin sosyal tesislerinin açılışı yapıldı. Protokol tarafından açılış kurdelasının kesilmesinin ardından toplantıya geçildi. Açılış konuşmasını yapan DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Düzce’de üretim ve istihdamın önemine değindi. Yirmibeşoğlu konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi: “Ekonomideki büyümenin yeniden istihdam artışı sağlayabilmesi için, komple yeni yatırımların devreye girmesi gerekiyor. Mevcut tesislere makine ve teçhizat alımına yönelik yatırımlar genelde istihdamda artışa yol açmıyor.

Hatta bu tür yatırımlar çalışanların bir kısmına yol verilmesine ve istihdamın gerilemesine neden olabiliyor. Yeni üretim tesislerinin kurulması ise kaçınılmaz olarak yeni işçi alımını da beraberinde getiriyor. Bu tür yatırımların artması da ekonominin genelinde istihdam artmasını sağlıyor.

Özel sektördeki yeni yatırımlarla istihdam artışı sağlanarak insanlarımızın ekonomisi bir nebzede olsa düzelecektir. Böylelikle yapılacak istihdamın ilimizdeki güven ve huzur ortamını artıracağı güvenlik güçlerimizin iş yükünü azaltacağı, merkezdeki esnafların ticaretine canlılık getireceği, konut fazlasının eriyebileceği, yerel yönetimlerin gelirlerini artıracağı aşikardır.”

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de yaptıkları konuşmalarda Düzce’deki ekonomi ve istihdam verilerini değerlendirdiler. Protokol konuşmalarının ardından, en fazla istihdam sağlayan 10 işletmeye plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Ödül alan kuruluşlar şu şekilde: Standart Profil, Realkom, Teknorat, Toyota Boshoku, Delta Alfa, Desa Deri, Ferrero Fındık, Örma Tekstil, Nobel İlaç ve Doğtaş Kelebek. Programın sonunda sosyal tesislerde yemek ikramı yapıldı.

 Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz