Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Makinede büyük vergi avantajı
Haberler

Makinede büyük vergi avantajı

Şirketlerin, yıl sonuna kadar alacakları makinelerden vergi avantajı sağlayacağını söyleyen

 Makine alımlarıyla ilgili uygulanan büyük vergi indirimleri, şirketlere kazanım sağlıyor. Şirketlerin, yıl sonuna kadar alacakları makinelerden vergi avantajı sağlayacağını söyleyen Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Elinizi çabuk tutun!” dedi.

10 GÜNE BİTİYOR:  Yıl bitmeden yapılan makine alımları şirketlere vergi avantajı sağlıyor. Üretim sektöründe faaliyet gösteren şirketler yılsonuna kadar yapacakları makine alımlarından ‘vergi avantajı’ sağlayacak. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu yaptığı açıklamada “İşletmeler 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılan makine alımları üzerinden yıllık amortisman ayırmak suretiyle ödenecek vergilerini azaltabilir. Bunu avantaja çevirebilir. Şimdi makine almanın tam zamanı” açıklamasını yaptı.

GÖZDEN KAÇMASIN:  Tezmaksan Makine Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2018 yılının bitmesine kısa bir süre kalmışken, özellikle makine yatırımını 2019 yılına erteleyen firmaların gözden kaçırdıkları bir takım düzenlemeler olduğunu düşünmekteyiz. İşletmeler, 2018 yılının içinde bulunduğumuz bu son günlerinde verecekleri makine yatırım kararı ile vergi konusunda avantajlı bir konuma gelebileceklerdir” dedi.

HIZLANDIRILMIŞ AMORTİSMAN FIRSATI:  Yılsonuna kadar yapılacak makine alımları sonucunda işletmelerin aktifine aldıkları demirbaş ve sabit kıymetler üzerinden yıllık amortisman ayırmak suretiyle ödenecek vergilerin azaltılabileceğini söyleyen Aydoğdu, vergi kanunlarının seçimlik bir hak olarak müsaade ettiği ‘sabit kıymetlere hızlandırılmış amortisman yöntemini’ de uygulayarak ekstra bir avantaj sağlanabileceğini belirtti. Aydoğdu “Şimdi makine almanın tam zamanı” açıklaması yaptı.

 Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz

session("fb")="1" kd.Movenext Loop End If kd.Close end if %>