Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

KÜSİ Tavsiye kararları alıyor
Haberler

KÜSİ Tavsiye kararları alıyor

KÜSİ paydaşlarının idari ve teknik altyapısını geliştirme, nitelikli insan kaynağını geliştirme ve fikri sınai mülkiyet haklarını koruma ve ticarileştirme olarak özetlenebilir.

Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KÜSİ) İstanbul İl Temsilcisi Prof. Dr. Ercan Ertürk, çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Kamu-üniversite-sanayi iş birliğini en üst düzeyde uygulayarak Türkiye’yi yüksek teknoloji üssü haline getirmeyi amaçlayan KÜSİ’nin, altı hedefi olduğunu ifade eden Ertürk, “Bu hedefler, iş birliğinde kurumsal yapılanma, iletişim ve algıyı oluşturma, hukuki düzenlemeleri yapma, finansal kaynakları ve destek mekanizmalarını geliştirme, KÜSİ paydaşlarının idari ve teknik altyapısını geliştirme, nitelikli insan kaynağını geliştirme ve fikri sınai mülkiyet haklarını koruma ve ticarileştirme olarak özetlenebilir. Bu her hedefe ilişkin olarak toplam 31 adet eylem tanımlı” diye konuştu. Ertürk, KÜSİ’nin bölgesel bazda mevcut ve ihtiyaç duyulan ara ürünler listesini çıkarılması ve paydaşlara aktarılması, bölgede ara ürünlerin üretimi yoksa üretim teknolojisinin yüksek teknolojiye evrilmesini sağlayacak iş birliği olanaklarının araştırılması gibi pek çok görevi bulunduğunu dile getirdi.Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz