Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Girişimcilik Maratonu Düzce
Haberler

Girişimcilik Maratonu Düzce

Yarışma, 48 saat süren bir maratonla fikirden-şirkete uzanan bir serüven için sizleri bekliyor.

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliği ile düzenlenen ve öğrencileri girişimciliğe teşvik eden “Girişimcilik Maratonu Düzce’18” etkinliği, 30 Kasım, 1 Aralık ve 2 Aralık 2018 tarihlerinde Düzce Teknopark Yönetim ve Kuluçka Binası’nda gerçekleştirilecek.

Girişimcilik Maratonu Düzce’18; yaş, sınıf, bölüm sınırlamasının olmadığı, hayalinizdeki fikrini hayata geçirmek için çaba sarf edeceğiniz, fikriniz yoksa da seçilen fikirlerden birine "Hep Destek Tam Destek" olmak için takımlara katılıp çalışabileceğiniz, ücretsiz bir etkinliktir.

Düzce Üniversitesi iş birliği ile 2016 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen Girişimcilik Yarışmaları kapsamında bu yıl da ulaşım ve konaklamagibi sorun alanlarının öncelikli olarak değerlendirileceği “Girişimcilik Maratonu Düzce’18”  düzenleniyor. Yarışma, 48 saat süren bir maratonla fikirden-şirkete uzanan bir serüven için sizleri bekliyor.

2016 ve 2017 yıllarında Düzce Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen ve 340’dan fazla girişimcinin başvuru yaptığı İş Fikri Yarışmalarında, birbirinden farklı 101 fikir ortaya çıktı. Fikir sunumlarının oylandığı etkinlikte, oylama sonucunda katılımcılar tarafından en çok oy alan fikirler seçilerek diğer katılımcıların destekleriyle 21 farklı takım oluşturuldu. Çalışma süresince 48 saat boyunca mentörlerce desteklenen takımlar, yoğun bir çalışma temposunun ardından programın Kuluçka Merkezine alınarak şirketleşmenin temelini atmaya başladılar.

Girişimcilik Maratonu Düzce’18 etkinliği ile katılımcılar, oluşturdukları ekipleriyle birlikte hafta sonu boyunca içlerindeki girişimciyi ortaya çıkarıp fikirlerini hayata geçirirken, diğer girişimci adaylarıyla da tanışma fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca etkinlik boyunca uzmanlardan bire bir mentörlük alma imkanına da sahip olacaklar. Etkinlik sonunda katılımcılar sadece yerel çapta değil, global çapta bir startup ailesinin parçası haline gelecek.

30 Kasım 2018 Cuma günü başlayacak olan etkinlik, katılımcıların fikirlerini sunması ve ardından seçilen fikirler doğrultusunda takımların oluşturulmasıyla devam edecek. 48 saat boyunca takımlar, alanında uzman eğitmenlerce verilecek kısa eğitimler ve sonrasında mentörlerin destekleriyle çalışmalarını yürütüp fikirlerini bir iş modeline çevirecek ve olgunlaştıracak. 2 Aralık 2018 Pazar günü ise takımlar jüri önünde sunumlarını yapacak ve dereceye giren takımlar belirlenecek. Etkinlik, katılım ve dereceye girenlere başarı sertifikalarının takdimiyle son bulacak.

Etkinlik dilinin Türkçe olacağı, maksimum 80 kişi ile sınırlı olan iş fikri yarışmasında, başvuru sırası esas alınarak katılımcılar belirlenecek. Yarışma ve kayıtla ilgili detaylı bilgilere www.duzceteknopark.com.tr internet adresinden ulaşılabiliyor.

Hayalindeki iş fikrini gerçeğe dönüştürmek istiyorsan Girişimcilik Maratonu Düzce'18 ile gerçek bir maratona hazır ol!

 

 Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz