Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Endüstri mühendislerinin önemi
Haberler

Endüstri mühendislerinin önemi

Değişimi iyi takip edip ona göre kendilerini hazırlayan kişilerin ve kuruluşların başarılı olduğunu söyleyen İldaşer, “Değişim beklediğimizden hızlı bir şekilde hayatımıza girdi

Düzce Üniversitesi Endüstri Topluluğu’nun düzenlediği ve Endüstri Derneği’nin desteklediği “Verimlilik 2019” başlıklı konferansta, Türkiye’nin önemli firmalarında görev alan Arena Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Tolga İldaşerile Endüstri Mühendisi Çağatay Mekikerbilgi ve birikimlerini Düzce Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, sektör temsilcileri ile Endüstri Mühendisliği adayları bir araya geldi.  Endüstri alanındaki gelişmeleri öğrencilerle paylaşan Tolga İldaşer veEndüstri Mühendisi Çağatay Mekiker değişime dikkat çekti.

Değişimi iyi takip edip ona göre kendilerini hazırlayan kişilerin ve kuruluşların başarılı olduğunu söyleyen İldaşer, “Değişim beklediğimizden hızlı bir şekilde hayatımıza girdi. Dünün sorularına verdiğimiz cevaplar bugün aynı değil. Başarılı olmak istiyorsak farklı şekilde düşünüp, imkansızı mümkün kılmamız gerekiyor. 20 yıl önce cep telefonu kimse hayal bile edemiyordu. Bugün herkesin elinde bir telefondan daha fazlası var.” şeklinde konuştu.

Endüstri mühendislerinin çok farklı iş kollarında çalıştıklarını söyleyen misafir konuşmacı, endüstri mühendislerinin farklı düşünerek problemleri çözme becerilerinin olması gerektiğini vurguladı.

Sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Çağatay Mekiker ise, “Dijitalleşen Dünyada Yalın Üretim ve AltıSigma” konusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Değişimin ve farklılığın dünyada sanayi devrimi ile başlayarak, günümüze kadar çok farklı üretim modellerinin geliştiğini söyleyenMekiker, dijitalleşen dünyada Yalın Üretim ve Altı Sigma üretimi büyük firmalar tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

Yalın Üretimin ve Altı Sigma üretimin rekabet piyasasında en önemli getirisinin; ürünün ucuz, kalite kontrolünün en yüksek seviyede olması ve israfı minimum tutma konusunda başarı göstermesi olduğunu dile getirenÇağatay Mekiker,  grafikler üzerinden bu tarz üretim yapan firmaların istatiksel bilgilerini vererek sunumunu sonlandırdı.Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz