Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

AYLIK ARTIŞ YÜZDE 1,7
Haberler

AYLIK ARTIŞ YÜZDE 1,7

İmalat sanayi sektörü endeksinin yıllık artışı ise yüzde 8,5 oldu.

TÜİK’in verilerine göre Eylül 2020 Sanayi Üretim Endeksi aylık bazda yüzde 1,7, yıllık yüzde 8,1 yükseldi. İmalat sanayi sektörü endeksinin yıllık artışı ise yüzde 8,5 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül 2020 dönemine ait Sanayi Üretim Endeksini açıkladı. Buna göre, sanayi üretimi söz konusu dönemde yüzde 8,1 arttı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, Eylül 2020’de madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,4, imalat sanayi sektörü endeksinin yüzde 8,5 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinin ise yüzde 8,6 arttığı görüldü. Eylülde sanayi üretimi aylık yüzde 1,7 artarken,  madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 3,2, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 1,4 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 4,2 yükseldi.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE ARTIŞ YÜZDE 7,7 Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi 2020 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7,7 arttı. Bir önceki çeyreğe göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretimi ise yüzde 30,3 arttı.Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz